Przewodnik zakupu mebli: Wszystko, co musisz wiedzieć o meblach tarasowychJeśli chodzi o zakup nowych mebli zewnętrznych, istnieje wiele opcji do rozważenia. Nie tylko różne marki i style mebli mają różne wady i zalety, ale ważne jest również, aby zrozumieć, w jakiej przestrzeni zewnętrznej będziesz ich używać, a także jak często planujesz z nich korzystać. Dlatego przygotowaliśmy ten poręczny przewodnik, który pomoże Ci podjąć świadomą decyzję przy zakupie nowych mebli na taras. Przeczytaj, aby dowiedzieć się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o meblach tarasowych - od różnych typów mebli po sposoby ich pielęgnacji.

Co to są meble tarasowe?

Meble ogrodowe to wszelkie akcesoria lub dodatki do przestrzeni na zewnątrz, które zwiększają jej funkcjonalność i poprawiają wygląd.

W "The Ultimate Guide to Outdoor Living", projektantka Christina Eick mówi, że istnieją różne rodzaje mebli, które można kupić, aby dopasować je do różnych przestrzeni zewnętrznych i potrzeb.

Oto przegląd najbardziej popularnych rodzajów mebli i powodów, dla których są one używane:

  • Patio Bistro - meble jednorazowego użytku, które są zarówno atrakcyjne, jak i funkcjonalne, takie jak stół lub ławka.
  • Siedziska na tarasie - służą do siedzenia, np. huśtawka tarasowa lub werandowa.
  • Oświetlenie tarasu - dobre do oświetlania przestrzeni zarówno w dzień, jak i w nocy.
  • Kominek zewnętrzny - szczególnie przydatny zimą, gdy pogoda jest chłodniejsza, może nadać przestrzeni przytulny klimat.

Rodzaje mebli ogrodowych

Istnieje wiele rodzajów mebli ogrodowych, które można kupić, ale oto kilka najpopularniejszych:

  • Ławki ogrodowe - Są one zazwyczaj wykonane z drewna i są idealne dla osób, które uwielbiają siedzieć wygodnie i relaksować się.
  • Krzesła ogrodowe - dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i z różnych materiałów, takich jak metal, tkanina lub tworzywo sztuczne.
  • Stoły do spożywania posiłków na świeżym powietrzu - dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, aby rodzina lub przyjaciele mogli wspólnie spożywać posiłki lub pić napoje.
  • Stołki ogrodowe - są bardziej praktyczne niż dekoracyjne, ale świetnie nadają się do trzymania zwierząt z dala od ziemi.
  • Stoły na taras - dostępne w różnych rozmiarach i wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno lub metal, są doskonałym dodatkiem do każdego tarasu.

 

O mnie